ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15977403
*
nr 1597 7403
Spegel
1800-tal, Empirestil, bronserad. Höjd: 63 cm, bredd: 28 cm
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 19:06:44
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51
*
Spegel
nr 1597 7403
Spegel
1800-tal, Empirestil, bronserad. Höjd: 63 cm, bredd: 28 cm
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51